16 czerwca 2024
  • 23:18 Jak pisać dobre teksty reklamowe?
  • 16:08 Prototypowanie i wydruki 3D
  • 16:51 Projektowanie logo
  • 14:29 Psycholog Gliwice
  • 15:04 Dobry psycholog – Katowice

Energooszczędny dom wcale nie idzie w parze ze zdrowymi warunkami do życia, a jest to związane z dużymi restrykcjami związanymi z wietrzeniem pomieszczeń.

Aby dom był energooszczędny musi być szczelny, aby nie dochodziło do strat energii. Jednak równocześnie nie można nie wietrzyć pomieszczeń, aby nie doprowadzić do zawilgocenia pomieszczeń, ani pojawienia się pleśni na ścianach. Co zatem zrobić, aby straty energii były małe, a warunki do życia bezpieczne i sprzyjające zdrowiu? Rozwiązaniem może być wentylacja mechaniczna z rekuperacją, czyli odzyskiem ciepła. Zaletą wentylacji mechanicznej jest to, że powietrze w domu może być wymienione w przeciągu 2-3 godzin, kiedy to każde pomieszczenie jest zaopatrzone w całkowicie świeże, ogrzane i oczyszczone przez filtry powietrze. Taka wentylacja jest  rozwiązaniem dla tych osób, które cierpią na silną alergię oraz chorują na schorzenia górnych d róg oddechowych.

Połączenie energooszczędności z porządnym wietrzenie nie jest już problemem, ponieważ istnieje specjalny system wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Dzięki temu rozwiązaniu można uzyskać idealne warunki do życia, które sprzyjać będą dobremu samopoczuciu oraz wpłyną na poprawę zdrowia.

admin

RELATED ARTICLES