16 czerwca 2024
  • 23:18 Jak pisać dobre teksty reklamowe?
  • 16:08 Prototypowanie i wydruki 3D
  • 16:51 Projektowanie logo
  • 14:29 Psycholog Gliwice
  • 15:04 Dobry psycholog – Katowice

Zdrowy i bezpieczny dom to taki, w którym stale zachodzi wymiana zużytego powietrza na nowe. Dzięki temu nie ma możliwości, aby rozwijały się pleśnie czy grzyby. Dodatkowo zawsze czyste powietrze jest bardzo ważne dla alergików, którzy silnie reagują na zanieczyszczenia.

Aby właśnie dom stale był uzupełniany w czyste powietrze, montuje sięwentylację mechaniczną. Jest ona systemem specjalnie wykonanych kanałów wentylacyjnych, któreych zadaniem jest dotarcie do każdego pomieszczenia w domu i dostarczanie świeżego powietrza, przy jednoczesnym usuwaniu zużytego. Aby taka wentylacja była opłacalna i nie przynosiła strat w ogrzewaniu domu, musi być wyposażona w system rekuperacji, czyli odzysku ciepła z usuwanego powietrza. Wykonać ją poprawnie mogą tylko firmy specjalizujące się w zakładaniu wentylacji mechanicznej i z ich usług należy skorzystać, budując dom energooszczędny.

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją to poprawa jakości powietrza w domu. To też szansa stworzenia dobrego klimatu dla alergika. Wentylacja mechaniczna przyczyni się również do obniżenia kosztów utrzymania domu, ponieważ odzysk ciepła wyeliminuje jego wszelkie straty.

admin